# Westernresa
Author: Ginnie

Nu är jag hemma från mitt westernäventyr i USA. Har haft en helt underbar vecka med fantastiskt väder, mat, människor och framförallt förmånen att få sitta på en riktig sagohäst. Har bla ridit långa turer mellan kaktusarna i öknen, klättrat i bergen och provat på team cattle penning och barrel racing. Stället heter [White Stallion Ranch](http://www.whitestallion.com/home.php) och ligger i Tucson, Arizona.

_På bilden nedan ser ni när jag rider fine Cash för för första gången. Fler bilder och lite mer text kommer upp på min hemsida så småningom._

## Comment 1
Author: KarolinaNowak

Åh! Nu blir jag avundsjuk, låter helt underbart. ![Glad](http://www.engelsktfullblod.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Var det dyrt?

## Comment 2
Author: ellinorrasmusson

Fy vad mysigt du verkar ha haft det! :D

## Comment 3
Author: Liiniz

Men oj va kul![Skrattande](http://engelsktfullblod.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 4
Author: Ginnie

#1 Hänvisar till [Häst- & Sport Resors hemsida](http://www.hastsportresor.se/land/USA_arizona.asp). Det blir naturligtvis billigare om man bokar direkt med ranchen.

## Comment 5
Author: Hermelina

Åh vad kul! Kul att det låg just i Tucson.. :)

## Comment 6
Author: lilli-l

\*Sjunger\* Jag är så avundsjuk, jag är så avundsjuk![Skrattande](http://engelsktfullblod.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Flört](http://engelsktfullblod.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")
